Rynek pierwotny: jego wady i zalety
Rynek deweloperski od kilka lat rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Polacy wciąż kupują coraz więcej mieszkań i to właśnie z rynku pierwotnego. Dlatego też deweloperzy nie mają problemów ze sprzedażą nowych mieszkań. Trzeba jednak wiedzieć, że rynek pierwotny ma swoje zalety, ale i wady.
Zalety rynku pierwotnego
Jedną z podstawowych zalet rynku pierwotnego jest nowoczesność. Nowe budynki budowane są wg nowoczesnych standardów. Posiadają między innymi windy i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Nowe budynki nie wymagają także remontu. Oznacza to mniejsze koszty eksploatacji przez wiele lat. Nie można zapomnieć także o samym mieszkaniu. Deweloper może je zaprojektować konkretne wedle potrzeb kupującego. Tak często jest np. we Wrocławiu. Dlatego mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu cieszą się taką popularnością. Ofert zakupu mieszkań jest wiele – popularnością cieszą się m. in. wrocławskie mieszkania Lokum Deweloper. Firma już od wielu lat z powodzeniem prowadzi inwestycje we Wrocławiu i oddała do użytku wiele bloków w popularnych dzielnicach Wrocławia. Obecnie realizowane są kolejne inwestycje, w tym m. in. Lokum Smart City budowane wg nowoczesnej filozofii dostosowanej do oczekiwań młodych osób.
Wady rynku pierwotnego
Zakup nieruchomości z rynku pierwotnego ma także swoje wady. Przede wszystkim jest to dłuży czas oczekiwania na mieszkanie. Zwykle jest to okres kilku miesięcy od momentu jego zakupu. Inną wadą, choć nie musi być to wada dla każdego, jest fakt, iż nowe osiedla budowane są z dala od centrum. To oznacza m.in dłuższą drogę do pracy. Ponadto decydując się za zakup mieszkania z rynku pierwotnego należy liczyć się z dodatkowymi kosztami na wykończenie i umeblowanie mieszkania. Nigdy także nie można być pewnym co do nowego sąsiedztwa.
To tylko niektóre zalety i wady rynku pierwotnego. To czy ktoś zdecyduje się na zakup nieruchomości od dewelopera czy z rynku pierwotnego zależeć będzie tych od oczekiwań kupującego.