Welcome to image alignment! If you recognize this post

Lokum Siesta - nowe osiedle w Krakowie

Jak skorzystać z MdM, czyli Mieszkanie dla Młodych?

MdM to program rządowych dopłat dla młodych rodzin, dzięki którym można otrzymać atrakcyjne dofinansowanie kredytów. Warto wiedzieć, jakie warunki spełnić, by móc kupić nowe mieszkanie w Krakowie na Ruczaju lub inne mieszkania w Dębnikach w Krakowie, jednej z popularniejszych, silnie rozwijających się dzielnic miasta.

MdM – kto może starać się o dopłaty do kredytu?

Podstawowym kryterium dofinansowania jest wiek wnioskującego o dofinansowanie, który nie może przekraczać 35 lat. Dopłaty obejmują zakup mieszkania nie przekraczającego 75 m2 lub domu jednorodzinnego do 100 m2. Zaciągnięty kredyt musi wynosić co najmniej 50% wartości zakupionego mieszkania i zostać rozłożony na co najmniej 15 lat. Dodatkowo wnioskodawca nie może być właścicielem mieszkania lub innego domu, a wartość kupowanego mieszkania nie może przekraczać ogólnego wskaźnika, ustalanego dla danej lokalizacji. W przypadku mieszkań w Dębnikach w Krakowie lub mieszkania na Ruczaju w Krakowie, wskaźniki są dosyć wysokie, biorąc pod uwagę korzystną lokalizację tych mieszkań w dynamicznie rozwijającej się części miasta.

Na jakie dopłaty można liczyć?

W programie MdM można liczyć na dopłaty 10% w przypadku osób samotnych i małżeństw oraz na 15% w przypadku osób oraz małżonków wychowujących co najmniej jedno dziecko. Dodatkowe 5% na wcześniejszą przedterminową spłatę części kapitału pożyczki można zyskać, jeśli rodzinie w przeciągu 5 lat od daty zakupu mieszkania, urodzi się trzecia pociecha. Na pewno warto dokładnie sprawdzić warunki programu MdM i skorzystać z niego w przypadku planowania zakupu mieszkania lub niewielkiego domu na rynku pierwotnym.

pasaże handlowo-usługowe we Wrocławiu Previous post Wrocław – gdzie najemcy szukają lokali?
Wrocław - budowa bloku Next post Rynek pierwotny: jego wady i zalety