Praca w warsztacie bez latarki warsztatowej – czy to możliwe?
Latarka jest to bardzo potrzebny produkt w każdym domu, trywialne stwierdzenie, ale prawdziwe. Zawsze może się zdarzyć, że z różnych przyczyn zabraknie w naszym lokum energii elektrycznej i wśród ciemności powyższy sprzęt jest nieodzowny. Mowa tutaj o zwykłej poręcznej latarce, jaka z pewnością w każdym domu jednorodzinnym lub mieszkaniu się znajduje. Czym innym jest jednak sytuacja, kiedy potrzebujemy dodatkowego źródła światła, bardziej wyszukanego, precyzyjnego, przydatnego na przykład w garażu podczas reperacji samochodu.
Latarka warsztatowa
Jest to sprzęt dla bardziej wymagających osób prowadzących prace we wspomnianym powyżej garażu, ale nie tylko. Doskonale spełni swoją funkcję też w warsztacie, zarówno w miejscu pracy, jak i w przydomowym budynku, gdzie majsterkowicze różnego rodzaju oddają się swojej pasji. Dlaczego tak jest? Ponieważ cechą charakterystyczną latarek warsztatowych jest to, iż są:
- niewielkich rozmiarów ( najczęściej, bywają też większe) – to sprawia, że możemy oświetlić miejsca trudno dostępne, co ma szczególnie duże znaczenie podczas naprawy pojazdu mechanicznego,
- posiadają kilka wariantów oświetlenia – jest to istotne, gdyż praca w warsztacie wymaga rozmaitego naświetlenia, dotyczy to rozproszenia wiązki światła i natężenia mocy,
- możliwość zamocowania – nie trzeba żadnego mechanika samochodowego, ani majsterkowicza przekonywać do tego, jak jest to przydatna cecha.
Latarka warsztatowa z BHP Gabi cechuje się solidną konstrukcją, dlatego nie ulegnie łatwo zniszczeniu w czasie upadku, a także jest odporna choćby na kurz i wilgoć.
Jakie są rodzaje latarek warsztatowych?
Wyróżnia się kilka, a mianowicie:
- latarki warsztatowe LED,
- przewodowe,
- bezprzewodowe, w zestawie z ładowarką,
- magnetyczne latarki warsztatowe.
Wybór którejkolwiek jest uzależniony oczywiście od indywidualnych potrzeb. Trzeba podczas dokonywania zakupu uwzględnić jej docelowe przeznaczenie.