Welcome to image alignment! If you recognize this post

Podłoga w przedpokoju – warto położyć na nią płytki

Wiele osób realizujących wykończenie swojego pierwszego mieszkania lub domu staje przed dylematem wyboru materiałów, które trafią na podłogi i ściany. Z jednej strony chce się, by pomieszczenia wyglądały estetycznie i miały swój niepowtarzalny klimat. Z drugiej – szuka się praktycznych rozwiązań.

Jaka podłoga w przedpokoju?

Szczególnie problemowa w wielu przypadkach jest podłoga. O ile w pokojach dziennych i sypialniach stawia się na przytulność, o tyle do łazienki, kuchni i przedpokoju szuka się rozwiązań estetycznych i trwałych. Podłogi w tych pomieszczeniach muszą przetrwać w trudnych warunkach.

Dużą popularnością cieszą się praktyczne płytki do przedpokoju od Home 100. Szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę ich wytrzymałość. Pod tym względem nie mają one sobie równych. Warto o tym pamiętać wiedząc, że to właśnie przedpokój jest w mieszkaniu pomieszczeniem, w którym natężenie ruchu jest największe.

Bezpieczeństwo i higiena

Z myślą o „mokrych” porach roku warto zdecydować się na płytki antypoślizgowe. Zwłaszcza, gdy lokatorami mieszkania lub domu są dzieci. W okresie jesienno-zimowym łatwo wnieść na butach do przedpokoju mokry śnieg, śliskie błoto lub resztki wody. Do tego wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe.

Do mieszkań, w których mieszkają alergicy, polecamy płytki do przedpokoju o bokach ciętych pionowo. Takie rozwiązanie umożliwia układanie jedna przy drugiej w tak bliskiej odległości, by fugi były minimalne. Unika się więc szczelin, w których gromadzi się kurz i piach przyniesiony z podwórka.

Bez względu na to, jakie ostatecznie płytki do przedpokoju trafią na podłogę, łatwo będzie utrzymać je w czystości. Do ich umycia wystarczy woda z dodatkiem delikatnego detergentu. Zachowanie ich w dobrej też nie stanowi problemu. Ceramiczne płytki nie potrzebują bowiem konserwowania ich specjalnymi preparatami. Jest to wiec praktyczne rozwiązanie w każdym domu i mieszkaniu, w którym jak najwięcej czasu wolnego chce się spędzać z bliskimi.

klucz do mieszkania Previous post Czy warto kupić mieszkanie pod klucz?
Lokum di Trevi - inwestycja na Krzykach Next post Dlaczego warto kupić nieruchomość we Wrocławiu