Mieszkania deweloperskie a rynek wtórny

klucz do nowego mieszkania

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu, dlatego też przed jej podjęciem należy dokładnie rozważyć wszystkie kwestie związane z wyborem konkretnego lokalu. Jednym z podstawowych pytań, na które należy w tym kontekście odpowiedzieć jest to, czy decydujemy się na rynek wtórny, czy też raczej na zakup mieszkania od dewelopera.

Rynek wtórny, czyli kot w worku

Wtórny rynek mieszkaniowy w naszym kraju to w przeważającym kraju lokale w peerelowskich blokowiskach, w bardzo różnym stanie i bardzo różnej jakości. Z pewnością do zalet wyboru zakupu starego mieszkania należą kwestie ekonomiczne, a także możliwość kontaktu z poprzednimi właścicielami, którzy z pierwszej ręki znają wszystkie zalety i wady mieszkania w tym konkretnym miejscu. Jednocześnie z powodu dużej różnorodności ofert na tym rynku należy liczyć się z tym, że możemy wprawdzie trafić na wyjątkową okazję, ale i na mieszkania, które na przykład ze względu na swój słaby stan okażą się finansową studnią bez dna.

Zalety mieszkania od dewelopera

Z kolei jeśli decydujemy się na nowe mieszkania we Wrocławiu, wówczas możemy liczyć, że ta skądinąd duża inwestycja będzie dotyczyła lokalu, który dopasowany jest do potrzeb współczesnego mieszkańca miasta. Otwarte przestrzenie, większa ilość pokoi, brak ślepych kuchni, to tylko przykłady zmian, które nastąpiły w praktyce aranżacji wnętrz przez ostatnie dziesięciolecia. Zresztą zwykle klient ma dziś także możliwość ingerencji w ostateczną realizację projektu. Poza tym mieszkanie od dewelopera to również możliwość wykończenia mieszkania „pod klucz”, czyli całkowitego wykończenia wnętrza, dzięki czemu wprowadzimy się do całkowicie nowej i gotowej do zamieszkania przestrzeni.